Haber

Avrupa’da her 40 kişiden biri internete erişemiyor

Avrupa Birliği’nde (AB) her 40 kişiden biri internete erişemiyor. Bu rakam AB nüfusunun yüzde 2,4’ünün internete erişemediğini ortaya koyuyor.

İstatistik ofisi Eurostat’ın 1 Ağustos Dünya Çapında Web Günü münasebetiyle yaptığı açıklamaya göre bu oran, yoksulluk riski taşıyanlar için yüzde 7,6 ile üç kat daha fazla.

Eurostat’ın verilerine göre 2022’de ekonomik nedenlerle çevrimiçi hizmetlerden yoksun bırakılan AB vatandaşlarının oranı Finlandiya’da yüzde 0,3 ile Romanya’da yüzde 9,1 arasında değişiyor. Almanya yüzde 2,6 ile İtalya ile birlikte altıncı sırada yer alıyor.

Yoksulluk riski altında olanlar için, söz konusu oran Finlandiya’da yüzde 1’den Romanya’da yüzde 25’in ortasına kadar değişmektedir.

Almanya’da yoksulluk riski taşıyanların internet erişim oranı yüzde 8,3 olarak ölçülürken, ülkeler sıralamasında Almanya altıncı sırada yer aldı. İtalya’da oran yüzde 7,6 olarak belirlendi.

AB nüfusu içinde internet erişimi olmayan bireylerin oranı 2021 yılına göre yüzde 0,3; Yoksulluk riski altında olduğu için internete erişimi olmayanların oranı yüzde 0,8 azaldı.

KNA/TY,AU

polatli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu