Haber

Gazeteci Güngör Arslan’ın öldürülmesine ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yerel haber sitesi sahibi gazeteci Güngör Arslan’ın öldürülmesine ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görsellerde; Olayı gerçekleştiren Ramazan Özkan’ın elindeki tabancayla ateş açarak gazete binasından kaçtığı anlar oldu.

İzmit’te yerel bir haber sitesinin sahibi olan gazeteci Güngör Arslan, geçen yıl 19 Şubat’ta ofisinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti. Arslan’ı öldüren Ramazan Özkan olaydan birkaç saat sonra yakalanarak tutuklandı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Burhan Polat, Can Yılmaz, Emrah Yıldırım, Ersin Kurt, Ferhat Yıldırım, Hasan Emre Çelik, Özgür Taşkıran, Kadir Yıldırım ve Ramiz Saatçi de tutuklandı. Abdullah Yörük, Erdal Tilki, Erdal Yıldırım ve Yadigar Başyurt tutuksuz yargılanmak üzere mahkum edildi. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşmasında Özgür Taşkıran, Can Yılmaz, Kadir Yıldırım ve Emrah Yıldırım tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Pazartesi günü görülen karar duruşmasında Ramazan Özkan ‘tasarlayarak kasten öldürme’den, Burhan Polat’a ‘kasten öldürmeye azmettirme’den ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Cinayete azmettirme suçundan yargılanan sanık Ersin Kurt beraat etti. Ferhat Yıldırım ve Hasan Emre Çelik’e ‘kasten öldürmeye yardım etmek’ten 27’şer yıl, ruhsatsız silah taşımak ve bulundurmaktan 7’şer yıl hapis cezası verildi. Ramiz Saatçi, “kasten öldürmeye yardım etme” suçundan beraat ederken, ruhsatsız silah taşımak ve bulundurmaktan 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Özgür Taşkıran ‘suçluya kayırma’ suçunu işlediği iddiasıyla 3 yıl 6 ay, Can Yıldırım da aynı hatadan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Erdal Tilki, Yadigar Başyurt ve Erdal Yıldırım, ‘suç delillerini yok etmeye, gizlemeye veya değiştirmeye teşebbüs’ suçundan 2 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklar Emrah Yıldırım, Kadir Yıldırım ve Abdullah Yörük beraat etti. GÜVENLİK KAMERA KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, olayı gerçekleştiren Ramazan Özkan’ın yüzünde cerrahi maskeyle gazete binasına geldiği ve alt katta bir işçi ile görüştükten sonra yukarı çıktığı görülüyor. Sahnelerin devamında alt kata inen Özkan’ın elindeki tabancayla ateş açarak gazete binasından kaçtığı görüntüler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu