Ekonomi

HSBC’de Palantir hisselerinin notu Hold’a düşürüldü, gelirin artması bekleniyor

Çarşamba günü HSBC, Palantir Technologies Inc. (NYSE:PLTR) hakkındaki duruşunu revize etti ve fiyat hedefini 22,00 $ olarak belirlerken hisse senedinin notunu Al’dan Tut’a düşürdü. Bu revizyon, Palantir’in işletme verimliliği ve gelir artışına stratejik bir vurgu yapan 2024 için son rehberini takip ediyor. Bu odaklanma, şirketin 2023’teki güçlü mali performansının arkasında önemli bir faktör oldu.

Firma, Palantir’in yapay zeka ürünlerine yönelik güçlü talepten yararlanmak için avantajlı bir konumda olduğunu kabul ediyor. Bu özellikle hızlı büyüme yaşayan Ticari segment için geçerlidir. Ayrıca, Hükümet segmentinin, hükümet sözleşmelerinin potansiyel olarak yerine getirilmesi ve gelecek yıl savunma harcamalarındaki artış nedeniyle yenilenmiş bir ivme görmesi bekleniyor.

Palantir’in ABD’deki ticari operasyonları, şirketin Yapay Zeka Platformuna yönelik güçlü pazar talebi sayesinde önemli bir ivme kazandı. Şirketin kısa vadeli Yapay Zeka Platformu (AIP) eğitim kamplarını içeren yenilikçi pazarlama yaklaşımı, yeni müşteri kazanımının sağlanmasında etkili oldu.

HSBC, Palantir’in gelirinin 2023’ten 2028’e kadar %20,2’lik bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyüyeceğini iddia ediyor. Şirketin terörle mücadele ve savunma ürünlerinin küresel çatışmalar ortasında ivme kazanması nedeniyle bu büyüme bekleniyor. Ayrıca tahmin, GAAP dışı faaliyet marjlarının bire bir bazda %42,6’ya ulaşmasıyla 14,15 puanlık bir iyileşme içeriyor. Sonuç olarak, GAAP dışı hisse başına kazancın (EPS) %24,2’lik bir Bileşik Büyüme Oranında artması bekleniyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

kocarli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu