Haber

Yeni Zelanda’daki selde ölü sayısı 4’e yükseldi

Yeni Zelanda’nın kuzeyinde şiddetli yağışlar nedeniyle sel meydana geldi. Sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi.

Yeni Zelanda’nın kuzeyinde yer alan Auckland kentinde etkili olan sağanak yağış sele neden oldu. Sel sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi. Ülkenin en yoğun nüfusa sahip şehri olarak bilinen ve 1 milyon 600 bin kişinin yaşadığı Auckland’da olağanüstü hal ilan edildi.

“BU İKLİM DEĞİŞİKLİĞİDİR” Yeni Zelanda İklim Değişikliği Bakanı James Show, selin iklim değişikliğinin bir sonucu olduğunu belirterek, “Bu bir iklim değişikliği. Çocuklarımıza bıraktığımız Yeni Zelanda’nın iklim değişikliğinden zarar görmemesi için hepimize görev düşüyor.” , sadık ve yaşanabilir.”

Öte yandan Yeni Zelanda Milletvekili Chloe Swarbrick, vatandaşları gerekmedikçe seyahat etmemeleri konusunda uyardı, “Bugün (29 Ocak Pazar) sabah 9’dan sabah 6’ya kadar şiddetli yağmur devam ediyor. Yağışlar daha fazla sel ve toprak kayması riski taşıyor. muaf olmayan seyahatleri en aza indirin”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu