Yaşam

Christopher Nolan’ın Oppenheimer Filminin Yıldızları İlk Defa Hangi Yapımlarda Çekildi?

Kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Christopher Nolan imzalı Oppenheimer filmi konusu kadar kaliteli bir oyuncu kadrosundan oluşuyor. Peki Oppenheimer oyuncularını daha önce hangi yapımlarda gördük?

Buyrun…?

Kaynak:https://www.buzzfeed.com/noradomininick…

1. Cillian Murphy – Güneş yanığı

Cillian’ın kariyeri birkaç kısa filmde oyunculukla başladı ve ilk büyük oyunculuk rolü Sunburn sinemasında geldi. Tabii ki, sayısız filmde rol almaya devam etti ve çıkış rollerinden biri 2005’teki Batman Başlıyor’da Dr. Jonathan Crane / The Scarecrow’du.

Cillian Murphy (2023)

Cillian’ın en unutulmaz rollerinden biri Peaky Blinders dizisindeki Thomas Shelby rolüydü. Altıncı Christopher Nolan filmini Oppenheimer’da J. Robert Oppenheimer rolüyle yaptı.

2. Emily Blunt – Boudica

Emily’nin ilk oyunculuk deneyimi 2003 yılında TV filmi Boudica/Warrior Queen ile oldu. Daha sonra 2006’da The Devil Wears Prada’da Emily olarak çıkış yaptı. Daha sonra Into the Woods, The Girl on the Train, Mary Poppins Returns, A Quiet Place, Edge of Tomorrow gibi birçok filmde rol aldı.

Emily Blunt (2023)

Oppenheimer’da J. Robert Oppenheimer’ın eşi biyolog Kitty Oppenheimer’ı canlandırıyor. Emily ayrıca 2023’te ilk büyük TV dizisi The English’te rol aldı.

3. Matt Damon — Mistik Pizza

Matt’in ilk oyunculuk rolü 1988 yapımı Mystic Pizza’da Charlie’nin kardeşlerinden biri olan Steamer rolündeydi. Ardından senaryosunu Ben Affleck ile birlikte yazdığı Good Will Hunting’deki ilk rolünü almadan önce birkaç filmde daha küçük rollerde yer aldı.

Matt Damon (2023)

Elbette Matt, Ocean’s Eleven filmleri, The Bourne Identity filmleri, The Martian ve daha fazlası dahil olmak üzere son birkaç on yılın en büyük filmlerinden bazılarında rol aldı ve yapımcılığını üstlendi. Oppenheimer, Manhattan Projesini denetleyen ABD Ordusu Mühendisler Birliği subayı Leslie Groves rolünde!

4. Robert Downey — Sterlin

Robert’ın ilk oyunculuk deneyimi babası Robert Downey Sr ile oldu. Yazıp yönettiği Pound filminde kısa bir rolle başladı. Daha sonra 80’ler boyunca Less Than Zero, First Born, Weird Science gibi birçok klasik filmde rol almaya devam etti. RJJ, 1992’de Chaplin’de Charlie Chaplin olarak ilk kaydında maliyetli rollerden birini aldı. En son, önemli rolü Marvel Sinematik Evreninde Tony Stark/Iron Man rolüydü.

Robert Downey (2023)

Oppenheimer’da Robert, Amerika Birleşik Devletleri için nükleer silahların ve nükleer enerjinin geliştirilmesinde etkili olan bir iş adamı olan Lewis Strauss’u canlandırıyor.

5. Florence Pugh – Düşüş

Florence’ın beyazperdedeki ilk rolü, Maisie Williams’ın oynadığı The Falling filmiydi. O zamandan beri çalkantılı bir kaç yıl geçirdi ve Fighting With My Family, Lady Macbeth ve The Little Drummer Girl gibi film ve dizilerde büyük beğeni topladı. İlk rolleri 2019’da hem Midsommar hem de Little Women’daki rollerle geldi. Florence, 2023’te A Good Person’da ve yakında çıkacak olan Dune: Part Two’da rol aldı.

Floransa Pugh (2023)

Oppenheimer’da J. Robert Oppenheimer’a aşık olan psikiyatrist Jean Tatlock’u canlandırıyor.

6. Josh Hartnett — Cadılar Bayramı H20

Josh’un ilk oyunculuk deneyimi Halloween H20: 20 Years Later’daki John Tate rolüydü. Daha sonra 90’ların sonunda ve 00’ların başında The Virgin Suicides, Cracker, Black Hawk Down, Pearl Harbor ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda film ve TV şovunda rol aldı. Daha yakın zamanda 2014-2016 yılları arasında Penny Dreadful dizisinde Ethan Chandler rolünü oynamıştır. Josh, Black Mirror’ın 2023’teki yeni sezonunda da yer aldı.

Josh Hartnett (2023)

Oppenheimer’da Josh, fizik alanında 1939 Nobel Ödülü kazanan ve Manhattan Projesi’nde çalışan bir nükleer fizikçi olan Ernest Lawrence’ı canlandırıyor.

7. Rami Malek — Gilmore Girls

Rami’nin ekrandaki ilk başarısı 2004 yılında Gilmore Girls’ün bir bölümünde oldu. Müzede Gece filmleri, Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2 ve daha birçok filmde oynadıktan sonra Mr. He Robot’ta ilk rolünü oynadı.

Rami Malek (2023)

2018’de Rami, Bohemian Rhapsody’deki Freddie Mercury rolüyle büyük beğeni topladı. Oppenheimer’da Manhattan Projesi üzerinde çalışan deneysel bir fizikçi olan David Hill’i canlandırıyor.

8. Josh Peck – Amanda Gösterisi

Josh’un ilk büyük rolü, 2000 yılında The Amanda Show’da müdavim olarak göründüğünde geldi. 2004’ten 2007’ye kadar Drake & Josh dizisinde Josh rolünü oynamadan önce çeşitli TV şovlarında yer almaya devam etti. Son zamanlarda The Mindy Project, Grandfathered, Fuller House, How I Met Your Dad ve yeni iCarly gibi dizilerde rol aldı.

Josh Peck (2023)

Oppenheimer’da Josh, bir fizikçi ve Manhattan Projesi’nin Trinity nükleer testinin yöneticisi Kenneth Bainbridge olarak görünüyor.

9. Michael Angarano — Cumartesi Gecesi Canlı

Michael beyaz perdeye ilk kez David Duchovny’nin oğlunu oynadığı bir Saturday Night Live skeçinde çıktı. Daha sonra çeşitli filmlerde ve TV dizilerinde Neredeyse Ünlü ve ER gibi daha küçük rollerde yer aldı ve ardından Sky High’da Will Stronghold olarak ilk çıkışını yaptı. Michael yakın zamanda PEN15, This Is Us, A Teacher, Minx ve daha pek çok yapımda yer aldı.

Michael Angarano (2023)

Oppenheimer’da Manhattan Projesi’nde çalışan fizikçi Robert Serber’i canlandırıyor.

10. Jack Quaid — Açlık Oyunları

Jack’in ekrandaki ilk rolü Açlık Oyunları’ndaki Marvel rolüydü. Daha sonra Vinyl, Plus One, Logan Lucky gibi film ve dizilerde rol almıştır. Son zamanlarda Jack, Scream’de Richie Kirsch olarak rol aldı ve şu anda The Boys’da Hughie Campbell’ı oynuyor.

Jack Quaid (2023)

Oppenheimer, teorik fizikçi Richard Feynman olarak karşımıza çıkıyor.

11. Matthew Modine – Özel Okul

Matthew’un ilk uzun metrajlı filmlerinden biri 1983 yapımı Özel Okul filmiydi. Oradan, 1987’de Full Metal Jacket’ta Joker olarak çıkış yapmadan önce birkaç filmde daha rol aldı. Daha sonra Birdy, Vision Quest, Married to the Mob, Cutthroat Island, The Dark Knight Rises, Weeds ve And the Band Played On gibi çok sayıda film ve TV şovunda rol aldı. Matthew muhtemelen son zamanlarda Stranger Things’de Dr. tarafından en çok konuşulan kişidir. En çok Martin Brenner rolüyle tanınır.

Matthew Modine (2023)

Oppenheimer’daki Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Ofisi müdürü Vannevar Bush.

12. Dane DeHaan — Kanun ve Düzen: Özel Mağdurlar Birimi

Dane’in ekrana ilk çıkışı Law & Order’ın bir bölümündeydi. The Amazing Spider-Man 2’de Harry Osborn/Green Goblin olarak en önemli rollerinden birini üstlenmeden önce birkaç filmde rol aldı. Son olarak Lisey’s Story ve The Staircase filmlerinde rol aldı.

Dane DeHaan (2023)

Oppenheimer’da Dane, Manhattan Projesi’nde çalışan bir ABD Ordusu subayı olan Kenneth Nichols’u canlandırıyor.

13. Tony Goldwyn — 13. Cuma Bölüm VI: Jason Lives

Tony’nin ilk oyunculuk rolü Friday the 13th Part VI: Jason Lives; Ardından, 1990’da Patrick Swayze ve Demi Moore’la oynadığı Ghost’ta Carl olarak en değerli rollerinden birini aldı. Çok sayıda filmde rol aldı ve Disney’in Tarzan filminde Tarzan’ı seslendirdi. Tony’nin en büyük rollerinden biri 2012’de Scandal’daki Lider Fitzgerald Grant III rolüyle geldi ve 2018’e kadar bu rolü oynadı.

Tony Goldwyn (2023)

Oppenheimer’da Tony, ABD’li bir avukat ve hükümet yetkilisi olan Gordon Gray’i oynuyor.

14. Kenneth Branagh – Deniz Fenerine

Birkaç küçük film rolünden sonra, Kenneth ilk kayda değer oyunculuğunu 1983’te To the Lighthouse adlı TV filminde oynayarak yaptı. Daha sonra 1989’da V. Henry’de ilk çıkışını yaptı ve Hamlet, Much Ado About Nothing, Harry Potter and the Chamber of Secrets, Dunkirk, Murder on the Orient Express ve daha pek çok filmde rol aldı.

Kenneth Branagh (2023)

En son, Belfast ile Akademi Ödülleri’nde En İyi Özgün Senaryo ödülünü kazandı. Oppenheimer’da Danimarkalı fizikçi Niels Bohr’u oynuyor.

15. David Krumholtz – Hukuk ve Düzen

David’in ilk rolü 1993’te Law & Order’ın bir parçasıydı. Daha sonra The Santa Clause’da Bernard ve Hakkında Nefret Ettiğim 10 Şey’de Michael olarak en büyük iki rolünü aldı. Superbad, I Love You, Man, Numb3rs, The League, The Good Wife, The Deuce ve Mom gibi çok sayıda dizi ve filmde rol aldı. En son Beyaz Saray Tesisatçıları’nda rol aldı.

David Krumholtz (2023)

Oppenheimer’da David, J. Robert Oppenheimer’ın arkadaşı olan bir fizikçi olan Isidor Rabi olarak görünür. SAG-AFTRA grevini desteklerken yakın zamanda Oppenheimer’daki rol arkadaşı Jack Quaid ile yeniden bir araya geldi.

16. Alden Ehrenreich — Doğaüstü

Alden’in ilk ekran deneyimi 2005’te Supernatural’ın ikinci bölümünde yaşandı. Sonra Güzel Yaratıklar, Hall, Caesar! Filmlerde rol almaya devam etti.

Alden Ehrenreich (2023)

Alden, Solo: A Star Wars Story’deki genç Han Solo rolüyle yaygın bir ün kazandı. 2023’te Cocaine Bear’da rol aldı ve Oppenheimer’da Senato yardımcısı olarak görünüyor.

17. Devon Bostick – Degrassi

Birkaç TV şovunda ve filmde küçük rollerde göründükten sonra Devon, en büyük rolünü Degrassi: The Next Generation’ın üç bölümünde yer aldığında aldı. Daha sonra Diary of a Whimpy Kid’deki Rodrick ve CW’s The 100’deki Jasper rolleriyle dikkatleri üzerine çekti. En son Netflix’in FUBAR dizisinde Oscar rolünü oynadı.

Devon Bostik (2023)

Oppenheimer’da Devon, Manhattan Projesi’nde çalışan bir fizikçi olan Seth Neddermeyer olarak görünüyor.

18. David Dastmalchian — Kara Şövalye

David’in ilk büyük oyunculuk başarısı, Christopher Nolan’ın The Dark Knight’ında Joker’in adamlarından biri olarak oldu. Çok sayıda TV şovu ve filmde göründükten sonra David, en son The Suicide Squad’da Polka-Dot Man olarak ve Dune’da görünerek geniş çapta tanındı.

David Dastmalchian (2023)

Oppenheimer’da David, ABD Atom Enerjisi Ortak Komitesi’nin yönetici direktörü William L. Borden olarak görünüyor.

19. Gary Oldman — Sid ve Nancy

Birkaç TV bölümünde küçük roller oynadıktan sonra, Gary ilk büyük oyunculuk başarısını 1986’da Sid ve Nancy’de Sid Vicious olarak elde etti. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Batman Başlıyor, Kara Şövalye ve Karanlık Saat gibi unutulmaz filmlerde rol almaya devam etti.

Gary Oldman (2023)

Şu anda Apple TV+’ta yayınlanan Slow Horses’da rol alıyor ve Oppenheimer’da Harry S. Truman olarak görünüyor.

Bu takım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort